Elruha Bıttım Sabunu

Bittim Sabunu

Günümüzde insanların sık sık kimyasal madde içeren ürünleri kullanıyor olması ne yazık ki büyük bir sorundur. Sağlık Açısından Özelliği : Yosun sabunu selülit için birebirdir.Cilde duruluk ve ferahlık verir,denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır,yosun tuz içerdiğinden antiseptik özellik taşır,bakterilere karşı koruyucudur,yosun sabunu ile banyo yapıldığında ölü deriyi yok eder.Yosunlar yüksek miktarda protein,mineral ve vitamin ihtiva ederler,kalsiyum,fosfor ve iyot açısından zengindirler.

Genellikle güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Siirt ilinde bu ağaçların çok olması ve bu eşsiz doğallıkta ki sabunun üretim merkezinin Siirt olmasından dolayı bu sabuna Siirt bıttım sabunu diye de değişik bölgelerde bilinmektedir.

Mardin, Subari, Hurri, Sümer, Akad, Mitani, Hitit, Asur, İskit, Babil, Pers, Makedonya, Abgar, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu, bıttım sabunu fiyatı Artuklu ve Osmanlı dönemine ilişkin birçok yapıyı bünyesinde harmanlayabilmiş önemli bir açık hava müzesidir.

Tünel Titus zamanında tamamlanmış ve derenin önü bir duvarla kapatılarak sel suları , https://www.bittimsabunufiyati.club yüksekliği 7 metre genişliği 6 metre olan bu tünel vasıtası ile uzaklara akıtılmış.

Sabun ile yıkayın ve su kadar günde iki kez, sabah ve akşam yeterlidir (çok iyi katran kokusu ile tolere değilse, ancak sizin gibi sonuç, yatmadan önce yıkayın değil – koku aşındırmak vermek ve sonra yatmak).

Şehrin bu birikimini göz önünde bulundurularak sürdürülebilir en büyük proje olan GAP uygulanmaya başlamış ve Atatürk Barajı ile Şanlıurfa, ticaret ve kültürün yanında bir de tarım ve sanayi şehri haline gelmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*